Super zdrava srijeda!

15.04. 2021.

Super zdrava srijeda!

Srijeda je najvažniji dan ovog tjedna – Svjetski dan zdravlja!

Ove godine tema Svjetskog dana zdravlja je „Izgradimo pravedniji, zdraviji svijet!“

Pravilna prehrana jedna je od nekoliko važnih aspekata zdravog načina života. Na današnji dan prisjetili smo se da nismo svi jednaki i da nemamo iste mogućnosti i sposobnosti. Isto tako smo se prisjetili koliko je pravilna prehrana važna za naše tijelo. Skupina Bubamare provela je aktivnost pod nazivom „U restoranu zdrave hrane“. U zajedničkoj igri konobara i gosta u restoranu, djecu se poticalo na prepoznavanje i imenovanje zdrave hrane, a nakon igre uslijedio je i razgovor o tome zašto je važno jesti zdravo.

Jaslička skupina Leptirići provela je aktivnost pod nazivom „Igra kockama sretan-tužan“. Odgajateljice su izradile dvije kocke; na jednoj su prikazi osjećaja, a na drugoj razne vrste hrane. Djeca su bacala kockicu s hranom, te ovisno o hrani koja je prikazana na prednjoj stranici, trebala su promisliti i dati svoje mišljenje o tome kako se naše tijelo osjeća kada unesemo ponuđenu hranu u njega. Aktivnost je djeci bila izuzetno zabavna.