Operi ruke!

11.01. 2022.

Središnji Koordinacijski odbor Akcije gradovi i općine – prijatelji djece dodijelio je Općini Viškovo POHVALU za uspješno provedenu NAJ-AKCIJU 2021. pod nazivom OPERI RUKE.
Cilj akcije bio je naučiti djecu o važnosti higijene ruku i općenito zdravim navika, budući da je upravo pravilno i redovito pranje ruku najjednostavnija i najjeftinija metoda sprječavanja širenja mnogih zaraznih bolesti (uključujući i COVID 19) koje se mogu prenijeti nedovoljno čistim rukama. Provedene su tri radionice za djecu pod nazivom : „Koraci u pranju ruku“, „Tjedni raspored pranja ruku“ i „Ruke moramo prati prije, nakon i svaki put“. Radionice je provela zdravstvena voditeljica vrtića Jelena Andesilić Antić. Radionicama su bila obuhvaćena djeca od 3. godine do polaska u školu u 8 odgojno - obrazovnih skupina, ukupno 212 djece.

Pohvala za Naj-akciju