Posjet Sovica Dječjoj kući

04.11. 2022.

Mjesec Hrvatske knjige Sovice obilježavaju brojnim aktivnostima i njeguju ljubav prema knjizi od najranije dobi.  S velikim zanimanjem i veseljem slušaju priče i listaju slikovnice. Svakodnevno koristimo našu "Čitaonicu". Uslijed velikog interesa odlučile smo posjetiti s njima jedno čarobno mjesto - knjižnicu.
Sa starijom skupinom Zečići uputili smo se u knjižnicu Halubajska zora, u Viškovu, a s roditeljima i djecom Sovica posjetili smo Dječju kuću i knjižnicu Stribor. Upoznali smo prostor knjižnice, način posudbe knjiga te su nam predstavljene slikovnice koje su primjerene dobi jasličke djece. Knjižničarka nam je pročitala priču "Mačak Puf u knjižnici", autora Donalda Charlesa. Također, učlanili smo se u knjižnicu Halubajska zora te posudili dvije knjige po izboru djece.
Slikovnica utječe na spoznajni razvoj djeteta, izaziva emocije, razvija govor i obogaćuje rječnik.
Zajedničkim čitanjem dijete zadovoljava svoje potrebe za sigurnošću, pažnjom, prihvaćanjem, ljubavi i uvažavanjem.