Klub očeva

29.12. 2022.

Radionice „Klub očeva“ namijenjene su očevima (osobama koje imaju ulogu oca u djetetovom životu) djece u dobi od 1- 6 godina. „Klub očeva“ otvoren je očevima bez obzira na to jesu li ili nisu sudjelovali u programu „Rastimo zajedno“. Nova znanstvena otkrića pokazuju koliko je odnos očeva i djece važan za razvoj djeteta, govore o jedinstvenom doprinosu djetetovom dugoročnom psihosocijalnom razvoju koji daje očeva uključenost, osjetljiva podrška i poticaj u prvim godinama života.

„Klub očeva Rastimo zajedno“ prilika je da se čuje kako očevi žive svoje očinstvo te kako ih se eventualno može poduprijeti u ostvarivanju njihove važne uloge u djetetovom razvoju, razmjenom informacijama ili na neki drugi način.

Ciljevi „Kluba očeva Rastimo zajedno“ su stvoriti poticajno i podržavajuće okruženje u kojem očevi s drugim očevima i voditeljicama kluba očeva :

• stječu nova saznanja o ulozi oca u ranom djetinjstvu i promicanju djetetovog razvoja,
  • promišljaju vlastitu očinsku ulogu na temelju spoznaja proizašlih iz znanstvenih istraživanja i vlastitog iskustva,
  • razmjenjuju ideje o načinima na koje žive svoje očinstvo,
  • bolje upoznaju sebe kao oca,
  • prepoznaju učinkovite načine kako se nositi sa zahtjevima roditeljstva,
  • razmjenjuju informacije i podršku u ostvarivanju uloge oca,
  • eventualno mijenjaju svoja ponašanja u smjeru veće uključenosti i dostupnosti djetetu.

Program „Kluba očeva Rastimo zajedno“ sastoji se od sedam dvosatnih  radionica. Provode ih posebno educirani voditeljski timovi stručnjaka.