Siguran vrtić - priprema za potres

24.03. 2023.

Dječji vrtić Viškovo od 2019. godine uključen je u Erasmus+ projekt „Sigurnije škole i vrtići: Razvoj online platforme za sigurne i dobro pripremljene osnovne škole i vrtiće za izvanredne situacije“ u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa. U sklopu projekta, svake godine provode se brojne aktivnosti vezane uz pripremu za izvanredne situacije i zaštitu zdravlja.
U pedagoškoj godini 2022./2023. u svim vrtićkim skupinama provedene su radionice vezane uz pripremu za potres. Potresi su nešto što u posljednje vrijeme sve češće obilježava našu svakodnevicu te je edukacija djece iz ovog područja izuzetno važna.
Aktivnosti vezane za zaštitu od potresa provela je pedagoginja Maja Blažević Kauzlarić, a obuhvaćale su razgovor s djecom o potresu, demonstraciju sigurnog položaja, pokaz sigurnog mjesta u vrtiću, praktično uvježbavanje sigurnog položaja i odlazak na sigurno mjesto u vrtiću, edukacija o načinima na koje se možemo zaštititi od potresa kod kuće i u vrtiću te čitanje edukativne slikovnice.