Predstava „Zelena priča u našem vrtiću“

28.04. 2023.

U petak, 28. travnja, u našem smo vrtiću ugostili Studio “Suncokret”,  umjetničku organizaciju iz Splita koja je izvela predstavu „Zelena priča“.

Na predstavi su sudjelovala djeca iz svih vrtićkih skupina, a kroz ovaj ekološki lutkarski mjuzikl djeca su se pobliže upoznala s temama očuvanja i zaštite okoliša.

Kako zaštititi okoliš? Kako odvajati otpad? To su samo neka od pitanja na koja odgovore traže smetlar Medo te mudra Sova, Gica Prljavica, Magarac, Ribica, Vjeverica i Glista koji su i junaci ove predstave. Oni se u svojim prirodnim staništima susreću s raznim vrstama onečišćenja te dok neki uživaju praviti nered drugi traže rješenja kako okolišu vratiti stari sjaj. Tijekom predstave djeca su se upoznala s načinima razvrstavanja otpada. Uz mnoštvo edukativnih pjesmica istaknuta je i temeljna poruka ovog ekološkog mjuzikla : “O zaštiti okoliša brinemo od malena”. Veselu atmosferu pogledajte u nastavku na fotografijama!