Dani zahvale za plodove Zemlje u skupini Zečići

20.10. 2023.

U našoj odgojnoj skupini smo na različite načine i putem raznovrsnih aktivnosti djece, roditelja i odgojitelja obilježili Dane zahvalnosti za plodove zemlje i Dane kruha.

Kroz priče, pjesme i recitacije djeca su upoznavala kako kruh nastaje i koliko je važan u svakodnevnom životu. U aktivnostima su se koristile sjemenke pšenice, ječma, kukuruza i suncokreta kojima su djeca slobodno manipulirala i istraživala. Samostalnim miješanjem djeca su izradila slance i peciva, te ih ukrašavala sjemenkama.

Roditelji su se uključili u cijeli proces te donosili žitarice i jesenske plodove ali i peciva, kolače i kruh koji su izradili sa svojom djecom.

Dani kruha završeni su doniranjem svih tih pekarskih slastica, naših vrijednih ručica Prihvatilištu za beskućnike Ruže sv. Franje.