Radionica o moru

24.04. 2024.

Velika Mala istraživačica Dora bila je uključena u program Malih istraživača u prvoj godini njegova provođenja, a sada se kao studentica studija Znanosti o moru pridružila Malim istraživačima kako bi im prezentirala znanja o moru. Tako su se djeca kroz eksperimente i proučavanje materijala upoznala s važnosti mora i oceana za život na Zemlji, obilježjima slane vode te procesima erozije i taloženja koji svojim djelovanjem mijenjaju obalu. Eksperimentima su otkrivali kako ribe dišu, kako se kreće lignja i zašto morski pas ne tone. Za kraj su zajedno pogledali kratki dokumentarac o skrivenim tajnama dubina oceana i kroz razgovor ukazali na važnost očuvanja naših mora, kao i dobrobiti koja mora imaju za naše živote.