Izložba eTwinning projekata

09.05. 2024.
Dječji vrtić Viškovo Dan Europe i Dan eTwinninga obilježava izložbom plakata eTwinning projekata  provedenih u ovoj pedagoškoj godini.

eTwinning je jedna od aktivnosti programa Erasmus+ namijenjena međunarodnoj suradnji i usavršavanju odgojno-obrazovnih djelatnika od predškolskog obrazovanja do srednje škole. Ona služi nastavnicima (odgojiteljima) i njihovim učenicima (djeci) za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola kroz rad na zajedničkim virtualnim projektima i različite oblike usavršavanja i stjecanja vještina.

Ove godine proveli su se ili su još u tijeku sljedeći projekti:

•          Go back to the forest, connect with nature koji provode skupina Vrapčići i pedagoginja

•          Game without frontiers koji provode skupina Ježići i psihologinja

•          Emotions koji provode skupina Sovice i psihologinja

•          Miracles Happen in December koji je provela skupina Zečići

•          Christmas i Let's play the traditional way! koji su provedeni u skupini Tičići

Svi projekti uspješno su integrirani u rad skupina, a aktivnosti se tijekom godine provode na zadovoljstvo djece i odgojitelja. Djeca su tijekom aktivnosti projekata upoznala djecu izvan svoje domovine, bavili se njima bliskim temama, naučili o običajima drugih naroda te razvijali nužne i važne kompetencije.

Virtualnu suradnju izvan zidova ustanove na internacionalnoj razini, širimo i dalje, a ovom izložbom obilježavamo Dan Europe te Dan eTwinninga.

Izložbu možete pogledati na ulazu u vrtić.